Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miejski we Włodawie

Logo - Urząd Miejski we Włodawie

Symbole

Flaga Miasta Włodawy

  • Opis: Proporcje 5:8. Płat zielony, w centrum części czołowej o szerokości 3/8 L jest emblemat o wysokości 5/5 H, złożony z włóczni w słup i dwóch mieczy w krzyż skośny; w części swobodnej o szerokości 5/8 L są dwa trójkąty równoramienne o podstawie 1/2 H, których i wierzchołki dochodzą do skraju swobodnego.
  • Symbolika: Barwy zielona i biała są barwami herbowymi Włodawy. Włócznia i miecz są atrybutami rycerza z herbu Włodawy. Białe trójkąty tworzą literę „W” – inicjał nazwy miasta.

Flaga Włodawy

Herb Miasta Włodawy

Herbem Gminy jest wizerunek rycerza na zielonym polu w zbroi srebrzystej, z białym pióropuszem przy hełmie i złotym mieczem u boku dzierżącego w prawej dłoni złotą kopię, a lewą ręką wspartego o biodro.

Herb Włodawy

Logo Miasta Włodawy

Trzy kopuły – symboliczne reprezentacje trzech kościołów (w domyśle trzech kultur), zainspirowane faktycznymi kształtami kopuł włodawskich świątyń. 
Litera W – kształt litery dostosowany został do głównej idei logo, połączenie w jedność (czyli we Włodawę) 3 kultur; symboliczne „W” stanowi wspólny fundament dla tych 3 kultur (kościołów).

Logotyp miasta Włodawy

Szukaj dokumentów
od do
Dane Przenieś Opcje Tytuł Data utworzenia Znak dokumentu Wprowadzający Wytwarzający Wydział